info@interestmedikal.com


Alidya

Alidya

Bir İtalyan üreticisi olan Marllor International şirketi cilt hastalıklarının tedavisi için enjekte edilebilir çözeltileri ve tekniklerinin tasarımı üzerinde odaklanmıştır. Şirketin ürettiği Aqualyx ve Alidya dünyada CE’ si olan tek ürünlerdir.

Vücuttaki yağ dokusunun anormalleşmiş ya da dejenere olmuş haline biz LİPO DİSTROFİ diyoruz. Yunanca da Lipo Yağ ve distrofi ise bozulma,dejenere olma anlamına gelmektedir. Vücutta çeşitli yerlerde farklı sorunlara neden olan bu durumun cilt altında bloke olmuş durumu bizim selülit dediğimiz görüntüyü oluştururlar. Selülitin yani kadın lipodistrofisinin birçok nedeni vardır.

 • 1- Genetik ve hormonal faktörler(österojen)
 • 2- Mikro vasküler yetersizlik (Bölgesel Dolaşım Yetersizliği)
 • En önde gelen nedenlerdendir. Damar geçirgenliği yetersizliği demir toksitesi artmasına neden olduğu tespit edilmiştir.Diğer bir neden de Makrofaj ve Aktif Lenfosit yetersizliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iki nedenden ötürü hücre dışı ödem oluşmasına ve yağların buralarda bloke olmasına neden olmaktadır. Böylece bu blokajların nedeni ile deri altı (fibrosis) liflerin gerilerek yağların fıtık ya da halk tabiriyle portakal kabuğu görüntüsü almasına neden olur. Bu bloklajların çözülmesi ve bölgede dolaşımın sağlıklı duruma getirilmesi ile selülit görüntüsü azaltılır ya da belirli bir süre yok edilir. Hormonal faktörler nedeniyle devamlı olarak bölgenin sağlıklı yapısında tutulmasında yarar vardır ve ancak bu sağlanır ise düzgün bir görüntü elde edilebilir. Destek olarak çeşitli uygulamalar yapılmaktadır ancak esas olarak Mezoterapi ile bölgeye müdahale edilmesi en etkin yöntemdir.

  Alidya‘nın devrimci sentezi, yağ hücrelerinin büyümesine sebep olan toksik maddelerin (demir ve hemosiderin) birikmesini bertaraf ederek, selülit halinin azalmasını sağlar. Bu yöntemde 4-6 mm arasında değişen derinliklere çok ince iğneler (30 gauge) ile Alidya enjekte ederek yukarıdaki saydığımız olumsuzlukları gidermek gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerde toksik maddeleri etkileyip iyileşme sağlayan ve içeriği çok açık belli olan CE li ürünlerin kullanılması çok önemlidir. Bizim burada üzerinde durduğumuz işlemin çok kısa zamanda 4-5 seans ve üzerinde sonuç vermesidir. Aksi halde kişiler için çok uzun seanslar süren selülit tedavileri kabusları haline gelmektedir. Tedavi haftalık seanslarla uygulanır ve kazanılan düzgün görüntünün devamlılığı için kişilerin belirli aralıklarla gelip bakım saensı almaları gereklidir.

  Kullanım Kılavuzu

  Anti Lipodistrofik Faktörler

  ALIDYA kadın lipodistrofisi veya başkalarının sonucu olan profilometrik yüzey değişikliklerinin düzeltilmesi için uygun bir çözeltidir.

  SENTEZ

  Polıaminoasidik jel, a-D-(+) glikopiranoz, 1-4 glikosidik, etilendiaminotetraasetik sodium, bicarbonate-sodium düzelticili amino asid buffer sistemi, koku ayarlayıcısı.

  AKSİYON

  ALİDYA, hazırlandıktan sonra, lipodistrofik sendromların neticesi olarak derideki veya deri yüzeyindeki belirli değişiklikleri ilerleyici, aşamalı hacimli yeniden düzeltmeye muktedir kesif bir çözeltidir.

  Bu eylem, deri altı yağ dokusunun hücre dışı matrisin alkalizasyon sistemine bağlı dallı veya dalsız bir zincir teşkil eden bir karışım ve özel olarak etüd edilmiş yağ dokusunun morphostructural özelliklerini dengelemeye muktedir koku ile mumkün olmaktadır.

  ENDIKASYONLAR

  ALİDYA kadın lipodistrofisi veya başkalarının sonucu olan profilometrik yüzey değişikliklerinin düzeltilmesi için uygun bir çözeltidir.

  Kullanmadan önce, steril bir şırınga ile çözücüyü geri çekerek kuru dondurulmuş ALİDYA' yı içeren şişeciğin içine zerk ederek çözeltiyi hazırlayınız. Çözeltiyi birkaç saniye için salladıktan sonra temiz bir görünüş alana kadar bekleyiniz. Yeniden hazırlanan çözelti hafif gül kurusu renginde olup belirli bir kokuya sahiptir.

  Ürünü yağ tabakasının derinine veya deri altı tabakasına bir 30G-4 mm iğne ile mesoterapi veya tespit edilmiş deri içi tedavi olarak bilinen tekniğin kullanılışı ile, ya 0,2-0,3 ml'lik dozlarda veya başka deri altı dağıtım araçları ile zerk ediniz.

  Çözelti enjekte edilmeden önce, enjeksiyon yerinin iyice temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gereklidir.

  ALİDYA tedavisi ortalama olarak tedavi altındaki belirli bölgeye en az 7 en çok 12 kere tatbik edilebilir.
  Haftada bir kere her seansta, tedavi altındaki bölge alanının genişliğine göre, 1-2 şişecik kullanılması gereklidir. Tedavinin bitiminden 15- 30 gün sonra 1-2 seans daha yapılabilir.
  Tedavinin tesiri, lemf el masajı ve pneumatik draınage ile daha etkili olabilir. Istikrarlı bir sonuç elde etmek için yılda bir kez tedaviyi tekrarlayınız.

  Videolar

  Videolar

  MARKALAR

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

    Halil Rıfat Paşa Mahallesi, Yüzer Havuz Sokak No:1, 34384 Perpa Ticaret Merkezi, A Blok, Kat:12, No:1820-21
  Şişli / İstanbul

  +90 (212) 210 60 91

  info@interestmedikal.com